digidtyle

گلدان خاتم اعلا زمینه مس اثر خادم ملت طرح 3

گلدان خاتم اعلا زمینه مس اثر خادم ملت طرح 3

انتخاب یک گلدان آمیخته به هنر دست هنرمندان اصفهانی که نقوش منحصربه‌فرد خاتم‌کاری را با ظرافت و دقت روی آن اجرا کرده‌‌اند، ذوق، سلیقه و پیوند ما را با فرهگ اصیل کشورمان نشان می‌دهد. «گلدان خاتم اعلا، زمینه‌ی مس، طرح ۳» را استاد خادم ملت در اصفهان ارائه کرده است. این گلدان به‌تنهایی آن‌قدر زیبا و شکیل است که اگر گلی هم در آن نباشد، درخششی خاص به‌ فضای خانه‌ی شما می‌دهد. ارتفاع آن در حدود 25 سانتی‌متر است و وزنی بیش از 450 گرم دارد. طریقه‌ی کار به این صورت است که ابتدا گلدان مسی خام ساخته می‌شود و سپس با هنرمندی استاد خاتم، خاتم‌کاری می‌شود. نکته‌ی جالب‌توجه این است که معمولا زمینه‌ی کار در محصولات خاتم از جنس چوب است؛ اما در این محصول از مس به‌عنوان زمینه استفاده شده که ارزش اثر را چندین برابر کرده است.

به هنر آراستن سطح اشیا به صورتی شبیه موزائیک با مثلث‌های کوچک، خاتم‌کاری می‌گویند. طرح‌های گوناگون خاتم از کنار هم قرارگرفتن اشکال منظم هندسی ایجاد می‌شوند. مثلث‌ها کوچک‌ترین قسمت‌های تشکیل‌دهنده‌ی خاتم هستند که آن‌ها را از انواع چوب، فلز و استخوان می‌سازند. هرچه مثلث‌ها ریزتر و ظریف‌تر باشند و بر سطح خاتم تعداد مثلت‌های بیشتری به کار رفته باشد، خاتم مرغوب‌تر است. این هنر از حدود چهارصد سال پیش در ایران و به‌خصوص شهر‌های شیراز و اصفهان رونق داشته است.

 • نوع کاربری محصول
  کاربردی , تزئینی
 • ابعاد محصول
  25.5 × 9 × 9 سانتی‌متر
 • وزن
  450 گرم
 • نام صاحب اثر
  منوچهر خادم ملت
 • محل تولید
  اصفهان
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما