digidtyle

شکلات خوری فیروزه کوب کارگاه رستا طرح بشقاب پرنده ارتفاع 21 سانتی متر

شکلات خوری فیروزه کوب کارگاه رستا طرح بشقاب پرنده ارتفاع 21 سانتی متر

با «شکلات‌خوری فیروزه کوب کارگاه پارس طرح بشقاب پرنده» نه‌تنها یک نماینده‌ی شایسته‌ی هنر سنتی ایرانی را در خانه‌تان خواهید داشت، که مهمانی‌هایتان را هم با شکوه بیشتری برگزار خواهید کرد. این ظرف زیبا، در عین سنتی و اصیل بودنش، طراحی مدرن دارد و به همین دلیل می‌تواند عضوی ارزشمند از دکوراسیون مدرن شما باشد. ارتفاع «شکلات‌خوری فیروزه‌کوب کارگاه پارس» حدود 21 سانتی‌متر است و عرضی در حدود 19 سانتی‌متر دارد. نحوه‌‎ی اجرای این اثر بدین گونه است که ابتدا ظرف مسی خام ساخته می‌شود و سپس هنرمند فیروزه‌کوب با دقت تمام تکه‌های فیروزه را در کنار هم و با کمترین فاصله روی ظرف قرار می‌دهند. تکه‌های فیروزه استفاده شده در این اثر، فیروزه‌ی مرغوب نیشابور هستند که توسط استادکار روی زمینه‌ی مسی نصب و پرداخت نهایی می‌شوند.

هنر فیروزه‌کوبی در هفتاد سال گذشته در کشور ما رونق پیدا کرده است. قطب اصلی این هنر و آغاز رونق گرفتن آن در استان خراسان و شهر نیشابور بوده و پس از گذشت زمان، قطب اصلی فیروزه‌کوبی از نیشابور به اصفهان انتقال یافته است. البته مشخص نیست ابداع آن را باید مرهون همت استاد‌کاران ایرانی بدانیم یا هنرمندان روسی. در کشور ما همواره فلز مس جایگاه ویژه‌ای در میان فلزکارها داشته است چنان‌که در گذشته ظروف آشپزخانه‌ای ما از جنس مس ساخته می‌شد. همچنین یکی از علت‌های اصلی توجه و علاقه‌ی ایرانیان به این هنر، زیبایی خاص آن است؛ چرا که مردم ایران همواره به تزئین و ظاهر وسایل اطراف خود توجه ویژه‌ای داشته‌اند. هنر فیروزه‌کوبی از صنایع‌دستی است که با نشاندن قطعات کوچک سنگ فیروزه به شکل موزاییک روی سطح ظروف، زیورآلات و غیره، ساخته می‌شود. این نکته قابل توجه است که هر چه فاصله‌ی بین قطعات فیروزه‌ی کوبیده شده روی محصول کمتر باشد، کیفیت و ارزش آن بیشتر است.

 • نوع کاربرد محصول
  مصرفی , تزئینی
 • ابعاد محصول
  21 × 18.5 × 18.5 سانتی‌متر
 • وزن
  942 گرم
 • طیف رنگ
  فیروزه‌ای و مسی
 • جنس قسمت خارجی بدنه
  مس , فیروزه
 • نام صاحب اثر
  کارگاه رستا
 • محل تولید
  اصفهان
 • توجه : این محصول جهت معرفی و راهنمایی در سایت قرار داده شده است و برای خرید باید روی دکمه خرید با تخفیف کلیک کنید و سایت به طور اتوماتیک شما را به ارزان ترین سایت فروش هدایت خواهد کرد.

  با تشکر از انتخاب شما